Projekt 1000 mil

Rok 2020

Ono se řekne, napsat úvod k zahájení šestého ročníku projektu 1000 mil pro jeden cíl, ale tak jednoduché to není.

Co je na něm tak úžasného? Pomoc onkologicky léčeným dětem a jejich rodinám ve chvíli nejpotřebnější? Zažít nevšední dobrodružství? Neploužit se s davem? Ošahat si své limity, jak psychické tak fyzické? Stát se součástí něčeho zvláštního? Účast na nejdelší kontinentální štafetě? Emoce a adrenalin?

Nám co jsme zde od začátku je vše jasné, ale protože naši partneři ve štafetě stárnou 7x rychleji než my, potřebujeme novou krev a doplnit úseky. Pro nás pořadatele je to navíc setkání s dětmi na táboře v Milovech po kterém není možné nic jiného, než podstoupit tu torturu a 8 dní pořádně nespat. Za pět minulých let nás dostalo nesčetně příběhů a proto víme :

„Tahle štafeta se nevzdává!“

Rok 2019

1000 mil pro jeden cíl je projekt organizovaný na území České republiky s cílem rozšířit povědomí o Nadačním fondu dětské onkologie KRTEK, kterému finančně přispíváme při pomoci návratu dětských pacientů po onkologické léčbě zpět do běžného života, prostřednictvím rekondičních pohybových pobytů.

Zároveň, jako vedlejší efekt, je naší snahou také propagace kynologických outdoorových sportů, především ve spojitosti s našimi národními psími plemeny.

Rok 2018

1000 mil pro jeden cíl zaznamenal v tomto roce výraznou změnu tras. Startovali jsme přímo z rekondičního tábora pro děti po onkologické léčbě v Milovech. Tento tábor organizuje n.f. KRTEK a my tam přijedeme zpestřit program. Děti se zúčastnili i na slavnostním startu nejdelší kontinentální štafety kynologických hlídek. 

Ruku v ruce s touto změnou šla i změna slovenské trasy – zůstala pouze jedna etapa, věnovaná jako pocta panu Rosíkovi, která zajížděla několik symbolických kilometrů na Slovensko.

Výsledek 152 256,- předčil veškerá naše očekávání.

Rok 2017

Každý zažil ten pocit dojít do cíle. V roce 2017 jsme pochopili, že do cíle jsme nedošli, jen jsme ukončili jednu etapu. Čeká nás ještě dlouhá cesta a ta cesta po tom, co jsme viděli a zažili s Nadačním Fondem Krtek, by neměla končit. Kolik bude mít etap a kolik roků bude trvat nevíme. Asi až vymřou tuláci po hvězdách, v hospodě dojde rum a chcípne poslední pes.
Co je tedy jisté?  V tomto roce se nám podařilo vyzbírat krásných 106 622,-

Rok 2016

Přišel další ročník, 2016, změna trasy a organizace. Jeden 40 členný tým tvoří psovodi, kteří povedou národní plemena psů, a v druhém týmu běží či jede tým zbytku světa (ostatní plemena). Naplánováno je 25 etap na kole, 9 na koloběžce a 6 běžeckých (chodeckých).

Do projektu byly dále zapojeny i další aktivity spolku – Bloodywalk–Zimní sen, Bloodywalk adventure, Tato Planeta, Remember.

Výsledek 120 295,- předčil veškerá naše očekávání.

Rok 2015

Nultý ročník projektu 1000mil pro jeden cíl se uskutečnil na podzim roku 2015, kdy autora myšlenky inspiroval příběh z roku 1925 o štafetovém běhu psích spřežení na pomoc odříznuté vesnici na Aljašce. Základní koncept měl autor vymyšlený hned – 40 československých vlčáků se 40 psovody poběží, pojede, poplave, poletí, zkrátka absolvuje jakýmkoliv způsobem podle vlastního uvážení 40km úsek štafety. Po rychlém matematickém propočtu to vychází na 1600 km za 7 dní. Tedy rovných 1000 mil.

Nikdo z tehdejších organizátorů netušil, do čeho vlastně jdeme. Přesto jsme dovezli do cíle štafety 60 001,- pro podporu dětí.

 

 

 

Každý si chce splnit své sny. Mnohé z nás oslovily příběhy Jacka Londona, četli jsme o závodech psích spřežení, o vlčákovi Kazanovi. Husí kůži jsem měl po zjištění, že příběh z roku 1925 o štafetovém běhu psích spřežení na pomoc odříznuté vesnici je pravdivý. Naštěstí epidemie záškrtu nehrozí. Očkovací sérum není třeba nikam vézt a nejsme na Aljašce. Podobnost s těmito vzory je naše psí přátelství a snaha pomoci tam, kde je potřeba. Vlastníme národní plemeno psů, jehož hlavní předností je vytrvalost, rychlá regenerace sil a oddanost vlastní smečce. Základní podmínka jít dobrodružství vstříc je tedy splněna.

krtek-fin-kopie