Několik důvodů, proč si pořídit štěně

 
 
 

SHRNUTÍ  MĚSÍČNÍHO SOUŽITÍ S  ELLI  SRDCERVÁČEM.

Dnes je 16.7.2011 a Elísek má dva měsíce. Já si sedám a shrnuji důvody, proč stálo za to přesvědčit rodinnou radu, abychom si pořídili toto milé stvoření.

dvorek1

Jizvičky na rukou nepočítám. Muž v určitém věku (ke kterému se patrně blížím), by se měl pyšnit některými válečnými ranami. Ale těch pár desítek škrábanců stejně mou image nezlepší, maximálně budu považován za figuranta víkendové školy akupunktury.

Nejvíc na příchodu nového člena smečky vydělal Baron (kříženec knírače). Může spát nahoře na palandě s Tomášem. Protože je Ellince velikostně nejblíže, stal se její první obětí. Udělala si z něj koníka. Jezdí na něm stylem „převoz mrtvého indiána“. Přesně takhle totiž Vinnetů vozil mrtvé indiány a bandity. Je pravda, že jsem ve filmu nikdy neviděl mrtvého banditu kousat do zadku koně, aby jel.

Sony (ČSV) vzdoroval nejdéle a pro Ellinku je pořád velkým vzorem. Například prošlápnout odpadkový koš ještě nedovede. Dlouho to vypadalo, že si Sony své místo ve smečce udrží. Dokonce mám pocit, že si to stále myslí. Spí už sice pod stolem. Ellinka obsadila jeho exkluzivní dvojlůžko. S bezprostředností pouze jí vlastní (počůrala mu spacák).

Je dovolená. Každý den v 5°° ráno dávám Elínečku vyvenčit. Poté všichni společně hrajeme bojovou hru „Mrtvoly se nekoušou“. Hra spočívá v tom, že pokud ležíte a nehýbete se, nic se vám nestane. Doporučuji povrchové dýchání, v podstatě hibernovat. Nedoporučuji usnout. Včera jsem usnul a hnul nohou. Satanáš hlídal a zakousl se do achilovky. Strašně to bolí. Ale dobře mi tak, když nejsem pánem své mysli. Jediná nevýhoda je, že Satanáš je pořád jen jeden. Elli.

Včera na mne dolehla nejistota, zda nejsem příliš přísný.
Elínka ráno rozkousala černou podprsenku mé manželky. Kupodivu vyčiněno bylo mně, protože jsem chtěl odlehčit vzniklou situaci a ve chvíli kdy má drahá prohlížela zbytky spodního prádla, povídám: „Tak ji nos, černá roztrhaná podprsenka může vypadat sexy.“
„Úchyláku“, zněla odpověď.

V krátkém časovém sledu následovalo:
1) utržený obal  3.dílu Dějin umění. Ale je jich deset, tak se jeden ztratí.
2) tři naprosto titěrné dírky v zácloně (na titěrnost usuzuji z toho, že manželka na to přišla až druhý den)
3) potrhané noviny Vídeňský deník v češtině z roku 1914. Elísek usoudil, že tak staré zprávy už nemohou nikoho zajímat. Akorát si vytrhla, čert ví proč, oznámení o příjezdu Britské královské rodiny do Vídně.
4) sto let staré noviny budou patrně hořké, nevím nikdy jsem je nejedl. Ukousla totiž ozdobu z nohy stolu, aby se zbavila té zatuchlé pachuti.

No a já ji vyhnal ven. Tomáš dostal za úkol ji utahat. Elínek si umí s Tomem moc krásně hrát. Nejdříve mu utekla ke kozí ohradě. Snědla několik kozích bobků což vyprovokovalo předem vykalkulovanou reakci mého syna. Začal ji pronásledovat s jekotem, při kterém se ranní šálek kávy v žádném případě nedá vychutnat. Následuje tradiční spanilá jízda přes fazole a jahody pod mé auto. Mému synovi věřím. Kdyby materiál rukávu mikiny nebyl tak vetchý určitě by zvítězil. Takhle dostal vyhubováno, že mohl Elince poškodit zoubky.

Proboha, je v této rodině vůbec něco, co lze beztrestně kousat. Musíme se sejít a prodiskutovat tento problém a zapracovat na sobě. Jsem rád, že naše rodina vlastní štěně Československého vlčáka, které systematicky zdokonaluje moji osobnost a morální profil celé naší rodiny. Ještě několik štěňat, počítám tak 4-5 a začne se o nás zajímat Vatikán. Naštěstí proces blahořečení může nastat až po mé smrti.

Adonaj!!!

Tento článek není určen pro potencionální zájemce o chov československých vlčáků. Jedná se o plagiát a byl původně vypracován jako bakalářská práce pro odchov harpií.

Na četné dotazy nemajitelů ČsV něco na vysvětlenou k tajemnému rituálu OKUSOVÁNÍ HLAV.
První příznaky iniciace obřadu, který volně přeloženo znamená stále tě mám rád, ale zkus si něco na mne, tak tě sežeru, začínají s prvními paprsky světla.
Sony je vlastně němý pes. To že vyluzuje nějaké jiné zvuky mimo vrčení jsme poznali až z příchodem Elli. Spíte a najednou slyšíte,že vašeho miláčka, starého přítele někdo prudce nakopnul do rozkroku. Soudíte tak podle tóniny a slov válečné písně :
„Elůů eh , alůůů uh, huííí – he“ , zpěv je hodně vysoce postavený v tóninách a první sloka se opakuje třikrát. Po té následuje ječivý kvikot Elliny: “ jíííí, újíííí, újíííííí“.  Po prvních tónech vám vyvstanou krůpěje potu a bojíte se otevřít oko, aby jste nezahlédli Sonyho z utrženou hlavou Eliny v tlamě.
Ve skutečnosti Sony leží na zádech, protože je líný vstávat a poňafává po hlavě malé zvrhlice. Ta se naopak zmítá v jakési extázi reklamního klipu na RED BULL. Jedná se o  energetický výbuch zdánlivě nekoordinovaných pohybů. V případě, že ji Sony nemůže dlouho kousnout (protože nestíhá sledovat kmitavý pohyb, natož ještě kousat) sama s kvílením hodné japonských kamikadze vrhá se do tlamy zdánlivého tyrana. Její malá hlava zmizí v mordě strýčka a vydá zvuk drceného králíčka. V té chvíli se bojíte o záclony, protože stříkající krev by je mohla znehodnotit.Ve chvíli, kdy stisk povolí, Ellina ihned útočí na ležícího pedofila. Po zakousnutí do jeho pysků, opakuje Sony výše zmíněnou druhou sloku:“Elůů eh……..
Tento obřad končí zásahem Sonyho mojí botou. Sonyho preferuji jako vypínač, protože je větší a méně pohyblivý cíl. Má to však tu nevýhodu, že Ellina si to vždy vyloží tak, jak je to běžné v normálním životě. Sony dostal botou, znamená to – něco provedl. Tak ho kousne a jako odměnu si ukořistí onu botu. Já vstávám a jdem se „vyšůrat“ (kterej vůl vymyslel takhle blbý povel ve 4°° ráno nevím). Přitom se domáhám vrácení boty.
A to je vše. Podstata rituálu je ta, že všichni ve 4°° ráno víme, že jsme zdraví, přežili jsme noc a máme se rádi.
Sony a Ellina tento obřad opakují ještě několikrát za den, to už jim však toleruji.  V tom případě to končí kolektivním tancem v kruhu. Tento tanec se jmenuje „Chyť achilovku svého displazivního strýčka“. Má za úkol posílit svalstvo  zadních končetin dospělých jedinců. Na ukázku dvě fotografie z denního rituálu( z ranního nemám žádnou, protože by hrozilo,že po Sonym hodím foťák).
dvorek2dvorek3